Hanna Segal, fot. Piotr Bernaś
Hanna Segal, fot. Graeme Robertson
Hanna Segal, fot. Piotr Bernaś
Hanna Segal, fot. Graeme Robertson

O Instytucie

Instytut Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal jest stowarzyszeniem utworzonym przez psychoanalityków i psychoterapeutów należących do polskich i zagranicznych Towarzystw Analitycznych oraz innych specjalistów mających doświadczenie w podejściu psychoanalitycznym. Podstawowym zadaniem Instytutu jest rozwój programów klinicznych wykorzystujących odkrycia psychoanalityczne w terapii psychoz, depresji, zaburzeń osobowości oraz terapii dzieci i młodzieży, jak również psychologicznej pomocy okołoporodowej oraz pomocy ludziom w wieku podeszłym.

Członkowie Instytutu, oprócz bezpośredniego zaangażowania w pracę kliniczną w tych dziedzinach, prowadzą systematyczne szkolenie dla specjalistów z szeroko rozumianego obszaru ochrony zdrowia oraz studentów wyższych uczelni. Innym polem zainteresowań i działalności Instytutu są studia nad kulturą i sztuką, procesami społecznymi i instytucjonalnymi.

CERTYFIKATY ISPHS

Louis Marcoussis, Composition cubiste au portrait poisson et clair de lune, 1926
Juan Gris,
Portrait of madame Josette Gris, 1916
Juan Gris, Portrait of
the artists mother, 1912

Aktualności

PODCAST ISPHS: Od Maxa Schura do Hanny Segal, Polacy w historii psychoanalizy, rozmowa z Wojtkiem Hańbowskim

Hanna Segal, Esther Bick, Helena Deutch, Ludwig Jekels, Eugenia Sokolnicka, Ruth Riesenberg-Malcolm, Gustaw Bychowski i Maurycy Bornsztajn to bohaterowie tego odcinka podcastu ISPHS. O tym, jaki mieli wkład w rozwój psychoanalizy w Polsce i na świecie, o ich losach i odkryciach oraz o tym, czego można się od nich do dzisiaj nauczyć opowiada Wojtek Hańbowski – psychoanalityk, jeden z pionierów, a zarazem seniorów Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

WIĘCEJ O INSTYTUCIE

Newsletter