Psychoterapia psychoz i depresji

„Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi, coś kocha i coś stracił"

Zespół

dr Daria Dembińska-Krajewska

Koordynator zespołu

Tomasz Fortuna

Członek zespołu

Agnieszka Humięcka

Członek zespołu

Katarzyna Lenda-Woźniak

Członek zespołu

Ewa Niezgoda

Członek zespołu

Agnieszka Hańbowska

Członek zespołu

Doświadczenia wielu lat funkcjonowania w ramach publicznej służby zdrowia miejsc takich jak oddziały leczenia zaburzeń osobowości w Krakowie, Komorowie i Międzyrzeczu, Ośrodek Leczenia Uzależnień w Smażynie oraz terapeutyczna praca wielu naszych koleżanek i kolegów w ramach poradni zdrowia psychicznego i oddziałów psychiatrycznych, pozwoliły zgromadzić pokaźną pulę doświadczeń w obszarze pracy z głębiej zaburzonymi pacjentami. Pracujemy z pacjentami diagnozowanymi nie tylko jako borderline. Rozpoznania, jakie ze sobą przynoszą to nierzadko psychozy, depresje, zaburzenia schizoafektywne. Mamy doświadczenia wielu porażek, ale także wielu pacjentów, którym udało się pomóc. Chcemy, aby działalność Instytutu stała się możliwie szerokim forum wymiany tych doświadczeń. 

Instytut zajmuje się organizacją seminariów i grup superwizyjnych, które upowszechniają psychoanalityczne rozumienie głębokich zaburzeń osobowości oraz zastosowanie psychoanalizy i psychoanalitycznej społeczności terapeutycznej w leczeniu tych zaburzeń. Istotnym polem naszych zainteresowań jest też rozwój pielęgniarstwa psychospołecznego. Chcemy budować porozumienie i rozwijać wzajemną ciekawość pomiędzy psychoanalizą a rehabilitacją psychiatryczną w Polsce. Naszym celem jest też poznawanie doświadczeń innych krajów.

Jeden z autorytetów w tej dziedzinie, prof. Bob Hinshelwood napisał: „Odbudowa pacjenta jako moralnej i odpowiedzialnej osoby jest zawsze jednym z podstawowych i najpilniejszych zadań psychiatrii”. Mamy nadzieję, że praca Instytutu da szansę na lepszą realizację tego zadania w ramach publicznej służby zdrowia w Polsce.

Osoby zainteresowane udziałem w prowadzonych szkoleniach proszone są o kontakt z Instytutem:

Paul Klee, Refuge, 1930

Karta dobrej praktyki w terapiach psychologicznych osób doświadczających psychozy

(IPSP – THE INTERNATIONAL SOCIETY FOR PSYCHOLOGICAL AND SOCIAL APPROACHES TO PSYCHOSIS)

Poniższa karta:

Karta

Więcej informacji na stronie www.isps.org

Sprawdź jak możemy Ci jeszcze pomóc